HONG KONG NEW TALENTS

Enguany obrim un nou front amb la secció Hong Kong New Talents, de la mà del HKIFF Hong Kong International Film Festival.”

BENVINGUTS A L’ASIAN FILM FESTIVAL

“La programació de festival ens presenta pel·lícules procedents de geografies crítiques que desafien la globalització dels mercats i s’imposen defensant la seva idiosincràsia”.

ORGANITZA:

SEUS COL·LABORADORES:

AMB EL SUPORT DE:

MITJANS:

EMPRESES:

Direcció
Menene Gras Balaguer

Coordinació General
Rodrigo Escamilla Sandoval

Programació i Producció
Menene Gras Balaguer | Rodrigo Escamilla Sandoval

Gestió de pel·lícules I Coordinació de Jurats i Convidats
Priyanka Ragji

Coordinació Tècnica i Logística
Priyanka Ragji

Assistents
Sandra Mur Puyuelo | Manel Vázquez | Jennifer Pinto | Laia Anglada | Vanesa Robles | Elena Fernández | Addaia Rodríguez | Adriana Joniquet Aaron Carrillo | Sara Carrión | Silvia Pascual | Neus de Campos

Direcció Cinemes Girona
Toni Espinosa

Assistència Tècnica i Logística
Giulliana Burneo | Fabio Maestri | Pol F. Amorós
Maria Àngels Amorós

Traducció Textos
Manel Vázquez | Laia Anglada | Vanesa Robles Elena Fernández | Addaia Rodríguez

Traducció i Subtítols
36 Caracteres | Esteban Andueza | Sandra Mur Puyuelo | Olga Miró | Teresa Vidaurre | Àngela Altisent Altisent | Mercè Blasco | Victoria Morales | Adrian Caravaca Caparrós | Esther Arias Valor | Mar Ortega | Laia Pedregosa | Carla Gonzalbes | Susana Tornero | Vanesa Plana | Marina Sala | Adriana Joniquet | Aaron Carrillo

Disseny i Maquetació del Catàleg i Pàgina Web del Festival
Sömi Graphic Studio (www.somistudio.com)
www.asianfilmfestival.barcelona

Comunicació
Casa Asia: Josep Casaus, Marta Ballada, Oriol Gironès, Amaia Judge
AFFBCN: Estela M. Fernández, Gemma Puri
CINEMES GIRONA: Maria Àngels Amorós

Gestió de Recursos
Adelaida Rodríguez | Jordi González

Imatge del Festival
Pierre Gonnord, GISELA (2003)

Tràiler Del Festival
Adrian Caravaca Caparrós

A tot l’equip de Casa Àsia

Cinemes Girona
Toni Espinosa
Maria Àngels Amorós
Giulliana Burneo
Pol F. Amorós
Fabio Maestri

FILMIN
Joan Sala
Elodie Mellado
Ester Pericas
Alicia Garrido

Filmoteca de Catalunya
Esteve Riambau
Marina Vinyes Albes

Institut Français Barcelona
Max Vasseur

CaixaForum
Cristina Smandia
Laura Moreno Rodríguez

Ajuntament de Barcelona
ICUB
Direcció de Comunicació

Generalitat de Catalunya
ICEC
Departament de Cultura

Catalunya Film Festivals
Marta Lladó
Clara Rodriguez
Mireia Girbau

Hong Kong Economic and Trade Office (Brussels)
Grace Li
Carol Tsang
Melissa Pascale

The Hong Kong International Film Festival HKIFF
Alvin Tse
Julian Chiu
Lemon Lim

Create HK

Fundació Institut Confuci de Barcelona
Li Peihua
Zhou Minkang
Lídia Tubert

Embajada de Australia en España

Consejería Cultural de la Embajada de la R.I. de Irán
en España
Mohammad Mahdi Ahmadi
Alireza Joleini Joleini

Farabi Foundation
Mahsa Fariba
Tandis Tabatabaei

Japan Foundation
Morito Keiko
Alejandro Rodríguez

ImagineIndia Film Festival
Qazi Abdur Rahim

NETPAC
Network for the Promotion of Asian Cinema

Elastica Films
Enrique Costa
Fernando Gómez

Caramel Films
Ainhoa Pernaute
Nadia López

Kazakhfilm Studios
Antipode

Mongol Films

Persia Film Distribution
Ali Ghasemi

Ignatius Films
Ferdinand Lapuz

Irimage Iran
Kamyar Mohsenin

Golden Scene Hong Kong
Felix Tsang
Pearl Cheung

Rediance Films
Xu Jing

One Cool Pictures Hong Kong
Elly Lai

K-Movie Korea
Daegil

Indie Story
Hojin Kim

Indie Muviz
Kundan Kumar

Edko Films
Kolie Kwan
Esther Yeung

MM2 Hong Kong
Harmony Ching

Emperor Group
Van Choi

Picture Tree International
Yael Chouraqui

The Match Factory GmbH
Valentina Bronzini

The Open Reel
Cosimo Santoro

FreeStone Japan
Momoko Nakamura

Eli Image
Elaheh Nobakht
Mina Alikhani

Pluto Film Germany
Daniela Cölle
Kahina Djahnine

Hakuhodo DY Japan
Yuki Koutari

FilmRepublic
Zulfikar Filandra
Xavier Henry – Rashid

Potocol Films
Jeremy Chua
Sam Chua

Donsaron Kovitvanitcha

Harvan Agustriansyah

SÖMI Graphic Studio (somistudio.com)
Víctor Xirau
Cristina Reventós
Mª Gràcia Falgueras

Betevé

EFE

El Periódico

A tots els membres del Jurat de les secciones Oficial, Oficial Panorama, Discoveries, NETPAC i Especial

A totes les distribuïdores

SECCIÓ OFICIAL

Rosa Vergés
Goya Award-winning Director, Writer and former vice president of AACCE, Spain | President of the jury

María Molins
Film and Theatre and Gaudí award-winning Actress

Sahraa Karimi
Filmmaker and chairperson of Afghan Film Organisation

Luke Eve
Director of I Met A Girl

Jessé Miceli
Director, Writer of Coalesce

SECCIÓ OFICIAL PANORAMA

Jonathan Harris
Director of the Doctoral School at the University of the Creative Arts in Canterbury | President of the jury

Pierre Gonnord
Photographer and Author behind the face of AFFBCN

Negin Kianfar
Painter, Voice-over artist, Director of A New Day

María Fasce
Literary Director at Alfaguara, Lumen and Reservoir Books Madrid

Sahra Mani
Filmmaker, Founder of Afghanistan Documentary House

SECCIÓ DISCOVERIES

Esteban Andueza
Cultural Manager and Translator | President of the jury

Elodie Mellado
Content Editor FILMIN & Programmer Film Festival REC Tarragona

Aditya Kripalani
Director of Not Today

Paloma Polo
Scriptwriter and Director of El Barro de la Revolución

Javier Martín-Domínguez
President of International Press Club, Spain

SECCIÓ NETPAC

Qazi Abdur Rahim
Director of ImagineIndia Film Festival
President of the jury

Antonio Rodrigo
Founder of Nomadocs & Director of Los Mensajes Ocultos de Ganga

Sandra Sotelo
Journalist and News Correspondent

SECCIÓ ESPECIAL

Fina Sensada
Filmmaker | President of the jury

Josep Roca
Former Producer and International Relations Coordinator at the City Council of Barcelona

Rubén Seca
Young Filmmaker

Carlos Yannuzzi
Writer and Researcher

Jaime López Diez
Prof. Dr. of Information Sciences UCM (Madrid) & Organiser of WoCiCo

Sandra Mur Puyuelo
Cultural Communicator and Researcher | Stand-in Member of the Jury