HONG KONG NEW TALENTS

Enguany obrim un nou front amb la secció Hong Kong New Talents, de la mà del HKIFF Hong Kong International Film Festival.

DARRERES NOTÍCIES

Cinema de l’Iran

Del 3 de febrer al 7 d'abril del 2018 Aquest nou programa de…

Direcció
Menene Gras Balaguer

Coordinació General
Rodrigo Escamilla Sandoval

Programació i Producció
Menene Gras Balaguer | Rodrigo Escamilla Sandoval

Gestió de pel·lícules I Coordinació de Jurats i Convidats
Priyanka Ragji

Coordinació Tècnica i Logística
Priyanka Ragji

Assistents
Sandra Mur Puyuelo | Manel Vázquez | Jennifer Pinto | Laia Anglada | Vanesa Robles | Elena Fernández | Addaia Rodríguez | Adriana Joniquet | Aaron Carrillo | Sara Carrión | Silvia Pascual | Neus de Campos

Direcció Cinemes Girona
Toni Espinosa

Assistència Tècnica i Logística
Giulliana Burneo | Fabio Maestri | Pol F. Amorós
Maria Àngels Amorós

Traducció Textos
Manel Vázquez | Laia Anglada | Vanesa Robles | Elena Fernández | Addaia Rodríguez

Traducció i Subtítols
36 Caracteres | Esteban Andueza | Sandra Mur Puyuelo | Olga Miró | Teresa Vidaurre | Àngela Altisent Altisent | Mercè Blasco | Victoria Morales | Adrian Caravaca Caparrós | Esther Arias Valor | Mar Ortega | Laia Pedregosa | Carla Gonzalbes | Susana Tornero | Vanesa Plana | Marina Sala | Adriana Joniquet | Aaron Carrillo | Ainhoa Pérez Herrera

Disseny i Maquetació del Catàleg i Pàgina Web del Festival
Sömi Graphic Studio (www.somistudio.com)
www.asianfilmfestival.barcelona

Comunicació
Casa Asia: Josep Casaus, Marta Ballada, Oriol Gironès, Amaia Judge
AFFBCN: Estela M. Fernández, Gemma Puri
CINEMES GIRONA: Maria Àngels Amorós

Gestió de Recursos
Adelaida Rodríguez | Jordi González

Imatge del Festival
Pierre Gonnord, GISELA (2003)

Tràiler Del Festival
Adrian Caravaca Caparrós

A tot l’equip de Casa Àsia

Cinemes Girona
Toni Espinosa
Maria Àngels Amorós
Giulliana Burneo
Pol F. Amorós
Fabio Maestri

FILMIN
Joan Sala
Elodie Mellado
Ester Pericas
Alicia Garrido

Filmoteca de Catalunya
Esteve Riambau
Marina Vinyes Albes

Institut Français Barcelona
Max Vasseur

CaixaForum
Cristina Smandia
Laura Moreno Rodríguez

Ajuntament de Barcelona
ICUB
Direcció de Comunicació

Generalitat de Catalunya
ICEC
Departament de Cultura

Catalunya Film Festivals
Marta Lladó
Clara Rodriguez
Mireia Girbau

Hong Kong Economic and Trade Office (Brussels)
Grace Li
Carol Tsang
Melissa Pascale

The Hong Kong International Film Festival HKIFF
Alvin Tse
Julian Chiu
Lemon Lim

Create HK

Fundació Institut Confuci de Barcelona
Li Peihua
Zhou Minkang
Lídia Tubert

Ambaixada d’Austràlia a Espanya

Conselleria Cultural de l’Ambaixada de la R.I. de l’Iran
a Espanya
Mohammad Mahdi Ahmadi
Alireza Joleini Joleini

Farabi Foundation
Mahsa Fariba
Tandis Tabatabaei

Fundación Japón
Morito Keiko
Alejandro Rodríguez

ImagineIndia Film Festival
Qazi Abdur Rahim

NETPAC
Network for the Promotion of Asian Cinema

Elastica Films
Enrique Costa
Fernando Gómez

Caramel Films
Ainhoa Pernaute
Nadia López

Kazakhfilm Studios
Antipode

Mongol Films

Persia Film Distribution
Ali Ghasemi

Ignatius Films
Ferdinand Lapuz

Irimage Iran
Kamyar Mohsenin

Golden Scene Hong Kong
Felix Tsang
Pearl Cheung

Rediance Films
Xu Jing

One Cool Pictures Hong Kong
Elly Lai

K-Movie Korea
Daegil

Indie Story
Hojin Kim

Indie Muviz
Kundan Kumar

Edko Films
Kolie Kwan
Esther Yeung

MM2 Hong Kong
Harmony Ching

Emperor Group
Van Choi

Picture Tree International
Yael Chouraqui

The Match Factory GmbH
Valentina Bronzini

The Open Reel
Cosimo Santoro

FreeStone Japan
Momoko Nakamura

Eli Image
Elaheh Nobakht
Mina Alikhani

Pluto Film Germany
Daniela Cölle
Kahina Djahnine

Hakuhodo DY Japan
Yuki Koutari

FilmRepublic
Zulfikar Filandra
Xavier Henry – Rashid

Potocol Films
Jeremy Chua
Sam Chua

Donsaron Kovitvanitcha

Harvan Agustriansyah

SÖMI Graphic Studio (somistudio.com)
Víctor Xirau
Cristina Reventós
Mª Gràcia Falgueras

Betevé

EFE

El Periódico

A tots els membres del jurat 

A totes les distribuïdores

SECCIÓ OFICIAL

Rosa Vergés
Directora guayadora de Goyas, Guionista i ex-vicepresidenta d’AACCE, Espanya | Presidenta del jurat

María Molins
Actriu guayadora d’un Gaudí i d’altres premis de cinema i teatre

Sahraa Karimi
Cineasta i presidenta de l’Afghan Film Organisation

Luke Eve
Director de I Met A Girl

Jessé Miceli
Director i guionista de Coalesce

SECCIÓN OFICIAL PANORAMA

Jonathan Harris
Director de l’Escola de Doctorat de la Universidad d’Arts Creatives de Canterbury | President del jurat

Pierre Gonnord
Fotògraf i autor darrere el rostre de l’AFFBCN

Negin Kianfar
Pintora, dobladora i directora de A New Day

María Fasce
Directora Literària d’Alfaguara, Lumen i Reservoir Books Madrid

Sahra Mani
Cineasta , fundadora de l’Afghanistan Documentary House

SECCIÓN DISCOVERIES

Esteban Andueza
Gestor Cultural i Traductor | President del jurat

Elodie Mellado
Editora de contingut de FILMIN i Programadora del Festival de cinema REC Tarragona

Aditya Kripalani
Director de Not Today

Paloma Polo
Guionista i directora de El Barro de la Revolución

Javier Martín-Domínguez
President de l’International Press Club, Espanya

SECCIÓN NETPAC

Qazi Abdur Rahim
Director de l’ImagineIndia Film Festival | President del jurat

Antonio Rodrigo
Fundador de Nomadocs i Director de Los Mensajes Ocultos de Ganga

Sandra Sotelo
Periodista i corresponsal de notícies

SECCIÓN ESPECIAL

Fina Sensada
Cineasta | Presidenta del jurat

Josep Roca
Exproductor i coordinador de relacions internacionals a l’Ajuntament de Barcelona

Rubén Seca
Jove Cineasta

Carlos Yannuzzi
Escritor i investigador

Jaime López Diez
Prof. Dr. de Ciències de la Informació a la UCM (Madrid), i organitzador del WoCiCo

Sandra Mur Puyuelo
Comunicadora cultural i investigadora | Membre suplent del jurat

ORGANITZAT PER:

COL.LABORADORS:

AMB EL SUPORT DE:

MEDIS:

EMPRESES:

DISTRIBUÏDORES

Persia Film Distribution
Seventh Art Productions UK
Docmaniacs
Arsenal – Institut für Film und Videokunst e.V.
Arcadia
Chad McQuay
Level K
AMP film
Big Pond Pictures
Bronte Pictures
Noah Media Group
Indranil Roychowdhury
Pulp Films Francia
Film Republic
Eugenia Balcells Foundation
The Open Reel

Fortissimo Films
Queena Film
Jing Chao Lan
Memento Films
Rediance
Hishow Entertainment
Picture Tree Alemania
Indie Story
K-Movie
Paloma Polo
Ignatius Films
Center Stage Productions
We Distribution
MM2 Studios Hong Kong
Emperor Group
Golden Scene

Edko Films
Chow Keung
One Cool Pictures
Sanal Kumar Sasidharan
Kripal Kalita
Girish Kasaravalli
Suman Mukhopadhyay
Biswajeet Bora
Sixteen By Sixty-Four
Indie Muviz
Nomadocs
Harrytoonz Studio
Mankind Cinemes
Harvan
Match Factory
IRIMAGE
Eli Image
Farabi Cinema Foundation
Pluto Film
Toei Company
Freestone Japan
Caramel Films
Shochiku Entertainment
Hakuhodody Map
Sandra Mur
Shellac Films
Tiong Guan
Edmund Yeo
Muzzamer Rahman
Mohan Rai
Shirish
The Rehman Project
Other Memory Media
Sivamohan Sumathy
Potocol
Donsaron Kovitvanitcha
Noucinemart
Chinese Shadows
Embajada de India, Casa de la India, FILMOTECA